fbpx

Fotowoltaika na Dachach 38 domów jednorodzinnych

Instalacje we wszystkich domach osiedla EkoLake w Markach

Realizujemy  38 instalacji fowoltaicznych na kameralnym osiedlu nad Jeziorem Czarnym w Markach. Bliskość Rezerwatu Horowe Bagno sprawia, że budowane tu domy muszą być maksymalnie ekologiczne i nie wpływać negatywnie na otaczającą je naturę. W ramach współpracy montujemy 19 instalacji fotowoltaicznych o mocy 5,25 kWp każda na dachach płaskich oraz 19 instalacji o mocy 7,5 kWp każda na dachach skośnych.

Łącznie na dachach znajdzie się 625 modułów fotowoltaicznych Astronergy o mocy 375 Wp, co sprawi, że instalacje na osiedlu osiągną łączną moc 242,25 kWp. Dzięki temu osiedle EkoLake stanie się naprawdę EKO!

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA

Agroenergia 2020 - jaki sprzęt

PANELE

Moduły fotowoltaiczne renomowanej firmy Astronergy gwarantują wysoką produktywność

FALOWNIK

Inwerter od FoxESS, światowego lidera produkcji falowników i magazynów energii.

System montażowy

System montażowy

Stosujemy zawsze wyłącznie certyfikowane systemy montażowe.

Zabezpiecznia

Zabezpieczenia

W każdej instalacji montujemy niezależne zabezpieczenia po stronie AC oraz DC. 

Astronergy 375

Ekologia i… ekonomia

Deweloperowi zależało na zastosowaniu rozwiązania, które nie tylko nie będzie miało negatywnego wpływu na otaczający inwestycję teren Rezerwatu Horowe Bagno, ale też zapewni mieszkańcom maksymalnie niskie koszty eksploatacji budynków. Aby to umożliwić postawiliśmy na połączenie paneli Astronergy 375 oraz falownika FoxESS. Pozwoli to uzyskać maksymalnie wysoką produktywność instalacji, przy zachowaniu rozsądnych kosztów inwestycji.

Standardem w naszych instalacjach jest zastosowanie niezależnych zabezpieczeń prądowych po stronie AC i DC oraz wysokiej jakości przewodów i złączek. Gwarantują one nie tylko bezpieczeństwo, ale i wysoką produktywność instalacji mimo upływu kolejnych lat. 

Idealne rozwiązanie dla pomp ciepła

Wszystkie domy na osiedlu EkoLake ogrzewane są pompami ciepła i wyposażone w rozwiązania typu smart – to prawdopodobnie pierwsza tego typu inwestycja deweloperska na polskim rynku. Naszym zadaniem było więc takie dobranie parametrów instalacji, by ułatwić współpracę pomiędzy elektrownią słoneczną a pompą ciepła. 

Dzięki zaproponowanej przez nas instalacji fotowoltaicznej, właściciele domów wyposażonych w pompy ciepła mogą cieszyć się ogrzewaniem bez dodatkowych kosztów, a ich rachunki za energię elektryczną będą dodatkowo wyraźnie niższe niż w przypadku tradycyjnych domów.

FoxESS

Chcesz otrzymać ofertę fotowoltaiki na swoje osiedle?