fbpx

AGRoENERgiA 2021

Agroenergia 2021 – poznaj zasady programu

Program Agroenergia w 2021 roku umożliwia dofinansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 10 do 30 kWp (ale nie więcej niż 15 000 zł) lub do 13% w przypadku instalacji o mocy powyżej 30 kWp (nie więcej niż 25 000 zł). Podstawowe założenia programu nie zmieniły się więc w stosunku do tego, co zapowiadano na poprzedni rok.

O dofinansowanie ubiegać mogą się rolnicy (właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych o powierzchni od 1 do 300 ha), którzy co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadzili osobiście gospodarstwo. Wnioski składać mogą także osoby prawne spełniające to samo kryterium powierzchni nieruchomości rolnych oraz prowadzące działalność rolniczą lub działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych.

WARUNKI DOFINANSOWANIA

KIEDY ZACZĄĆ

Inwestycja nie może zostać rozpoczęta przed złożeniem wniosku o dofinansowanie

ROZLICZENIA

Dofinansowanie wypłacane jest w formie refundacji, gdy instalacja jest już zakończona

Jaki sprzęt

Zainstalowane urządzenia muszą być nowe (wyprodukowane w ciągu 2 lat przed montażem)

Inne środki

Instalacje sfinansowane z innych środków publicznych nie mogą  otrzymać dofinansowania

Instalacja fotowoltaiczna z dofinansowaniem z programu Agroenergia 2021

Zgodnie z deklaracjami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nabór wniosków do programu rozpocznie się już w czerwcu 2021 roku. Co ważne, ma się on zakończyć w trzecim kwartale tego roku. Czasu od uruchomienia programu do końca składania wniosków będzie więc naprawdę niewiele! Warto mieć też świadomość, że harmonogram opublikowany przez NFOŚiGW ma charakter orientacyjny. Może się więc zdarzyć, że nabór wniosków rozpocznie się nieco później.

Choć realizacja inwestycji nie może rozpocząć się przed złożeniem wniosku, warto już teraz przygotować się do niej, by bez problemu uzyskać środki, gdy tylko ogłoszony zostanie nabór do programu.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych – kompleksowa obsługa programu Agroenergia oraz inwestycji finansowanych z innych źródeł

Program Agroenergia jest jednym ze źródeł dofinansowania dla rolników na fotowoltaikę. Nie w każdym roku jest on uruchamiany (w 2020 mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie wystartował). Rolnicy mogą pozyskać środki na ten cel także z innych programów. Firma ONEPOWER FOTOWOLTAIKA specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje elektrowni słonecznych na potrzeby gospodarstw rolnych i hodowlanych. Obsługujemy instalacje dofinansowane z programu Agroenergia oraz innych źródeł, jednocześnie zapewniając profesjonalną pomoc w zakresie pozyskania niezbędnego finansowania lub refundacji poniesionych kosztów.

Naszym Klientom pomagamy w kwestiach formalnych i technicznych. Oferujemy wsparcie w doborze najlepszych komponentów oraz projekcie instalacji tak, aby spełniała ona kryteria danego programu i odpowiadała na rzeczywiste zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną. Oferujemy również kompleksową i profesjonalną obsługę posprzedażową, w ramach której świadczymy usługi serwisowe instalacji na każdym etapie jej eksploatacji.

Zapisz się na darmową wycenę instalacji Z DOFINANSOWANIEM Z AGROENERGII

W ONEPOWER Fotowoltaika pomagamy Klientom przejść cały proces realizacji inwestycji – od projektu, poprzez wszystkie formalności aż po montaż, odbiór i refundację środków.

Wieloletnie doświadczenie w pracy dla klientów z sektora Agro sprawia, że lepiej rozumiemy potrzeby właścicieli gospodarstw rolnych. Podchodzimy do naszych usług kompleksowo – współpracując z nami masz pewność, że nie tylko zrealizujemy instalację, ale też pomożemy Ci dobrać rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w Twoim gospodastwie.

Zapisz się na darmową wycenę instalacji Z DOFINANSOWANIEM Z AGROENERGII

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu z nami.

biuro@onepower.pl

ul. Rzymowskiego 28

02-697 Warszawa