fbpx

AGRoENERgiA 2020

Agroenergia 2020 – poznaj zasady programu

Program Agroenergia w 2020 roku umożliwia dofinansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 10 do 30 kWp (ale nie więcej niż 15 000 zł) lub do 13% w przypadku instalacji o mocy powyżej 30 kWp (nie więcej niż 25 000 zł).

O dofinansowanie ubiegać mogą się rolnicy (właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych o powierzchni od 1 do 300 ha), którzy co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadzili osobiście gospodarstwo. Wnioski składać mogą także osoby prawne spełniające to samo kryterium powierzchni nieruchomości rolnych oraz prowadzące działalność rolniczą lub działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych.

WARUNKI DOFINANSOWANIA

KIEDY ZACZĄĆ

Inwestycja nie może zostać rozpoczęta przed złożeniem wniosku o dofinansowanie

ROZLICZENIA

Dofinansowanie wypłacane jest w formie refundacji, gdy instalacja jest już zakończona

Jaki sprzęt

Zainstalowane urządzenia muszą być nowe (wyprodukowane w ciągu 2 lat przed montażem)

Inne środki

Instalacje sfinansowane z innych środków publicznych nie mogą  otrzymać dofinansowania

Instalacja fotowoltaiczna z dofinansowaniem z programu Agroenergia 2020

Z informacji, które uzyskaliśmy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wynika, że jeszcze we wrześniu tego roku powinny zostać opublikowane szczegółowe informacje na temat nowego naboru do programu. Co ważne, ma się on zakończyć 18.12.2020 roku. Czasu od uruchomienia programu do końca składania wniosków będzie więc naprawdę niewiele!

Choć realizacja inwestycji nie może rozpocząć się przed złożeniem wniosku, warto już teraz przygotować się do niej, by bez problemu uzyskać środki, gdy tylko ogłoszony zostanie nabór do programu. 

 

Zapisz się na darmową wycenę instalacji Z DOFINANSOWANIEM Z AGROENERGII

W ONEPOWER Fotowoltaika pomagamy Klientom przejść cały proces realizacji inwestycji – od projektu, poprzez wszystkie formalności aż po montaż, odbiór i refundację środków.

Wieloletnie doświadczenie w pracy dla klientów z sektora Agro sprawia, że lepiej rozumiemy potrzeby właścicieli gospodarstw rolnych. Podchodzimy do naszych usług kompleksowo – współpracując z nami masz pewność, że nie tylko zrealizujemy instalację, ale też pomożemy Ci dobrać rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w Twoim gospodastwie.

Zapisz się na darmową wycenę instalacji Z DOFINANSOWANIEM Z AGROENERGII

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu z nami.

biuro@onepower.pl

500 400 435

ul. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa